Министарка унутрашње и спољне трговине Јагода Лазаревић у посети је НР Кини поводом одржавања 4. Кинеског међународног сајма ланаца снабдевања (CISCE), заједно са председником Привредне коморе Србије Марком Чадежом.
Министарка унутрашње и спољне трговине Јагода Лазаревић у посети је НР Кини поводом одржавања 4. Кинеског међународног сајма ланаца снабдевања (CISCE), заједно са председником Привредне коморе Србије Марком Чадежом.
Лазаревић је истакла да је ово можда најпрестижнији светски сајам који се бави ланцима снабдевања, уз учешће ПКС и домаћих компанија које се представљају.
„Само месец дана после историјске посете Кини председника Србије, Србија наступа на овом важном догађају трудећи се да наставимо са нашим развојним планом, да се фокусирамо на оне области сарадње које су нам кључне а то су напредна производња, роботика, коришћење вештачке интелигенције“, оценила је министарка.
Овај сајам је прва национална изложба у свету посвећена искључиво ланцима снабдевања и окупља водеће светске компаније, инвеститоре, технолошке компаније, индустријска удружења. Циљ Сајма је пружање подршке у промоцији трговине, инвестициона сарадња, и јача глобална повезаност производних и логистичких ланаца. У организацији Привредне коморе Србије, на овом Сајму представиће се и српски привредници у оквиру Националног штанда Србије. CISCE се одржава од 22. до 26. јуна у Пекингу.